Warszawa – projekty wnętrz, czyli spersonalizowane mieszkania

Tworząc nową przestrzeń we własnym domu chcemy, żeby oddawała ona nasz charakter. Niekiedy jednak, gdy wzorujemy się jedynie na trendach, zatracamy w naszym wnętrzu osobowość. Aby w łatwy sposób to zmienić, należy operować dodatkami, które pomogą spersonalizować pomieszczenie.

Podziel się historią

Personalizacja pomieszczenia to najlepszy sposób na to, aby nabrało ono wyrazu. Najlepiej wybrać dodatki, które będą opowiadały coś o nas samych. Bardzo często decydujemy się na umieszczenie pamiątek z podróży, które nie tylko przypominają nam o wyjazdach, ale tworzą także jedyną w swoim rodzaju dekorację, z którą wiąże się wiele cennych wspomnień.

Zdjęcia i obrazy

Kolejną możliwością są zdjęcia. Niekiedy zwyczajne chwile uchwycone na fotografii są idealną ozdobą naszych ścian. Wszystkie momenty, które uważamy za ważne, mogą być dekoracją, która stworzy we wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Nawet jeśli nie mamy ciekawej kolekcji zdjęć, ale mamy za to plakaty lub obrazy, które coś o nas mówią, możemy powiesić je na ścianie, abyśmy czuli, że to wnętrze jest naszym miejscem, w którym wypoczywamy i regenerujemy siły.

Pokaż swoje hobby

Większość z nas ma interesujące hobby, więc dlaczego by nie pokazać naszych zainteresowań we wnętrzu mieszkania? Możemy do tego nawiązać kolorami lub przedmiotami wyeksponowanymi na półkach lub ścianach. Pokazanie swojej pasji jako dekoracji pomieszczenia jest sposobem na wyrażenie siebie. Jeśli jesteśmy np. artystami uwydatnijmy przedmioty, które nas inspirują jak np. obrazy, zdjęcia, figurki. Nie tylko będą one odzwierciedlać naszą osobowość, ale i będą pomocą w kreatywnych działaniach. Nie bójmy się również pokazać naszych kolekcji, które często chowamy gdzieś w pudłach. Jest to część nas więc powinna to być też część naszego wnętrza.

Rośliny

Rośliny we wnętrzu są bardzo ważne, ponieważ sprawiają, że staje się ono żywsze. Zielony kolor nie tylko nas uspokaja, ale jest też ważnym dodatkiem do innych barw. Obecnie niektóre gatunki roślin zyskały miano modnych, jak np. monstery czy sukulenty, które są podstawą wielu wystrojów wnętrz dzięki swojej wytrzymałości i niewielkim wymaganiom, a przy tym wizualnej atrakcyjności.

Personalizacja wnętrza to bardzo ważny element każdego wystroju. Sam projekt może zawierać wiele usprawnień, które identyfikują właścicieli, ale to my sami najlepiej wiemy, jakie dodatki najlepiej nas wyrażają. Projekty wnętrz, którymi może pochwalić się Warszawa i jej mieszkańcy, są dobrym przykładem na personalizacje mieszkań.