Projekty wnętrz z bielą w roli głównej

Warszawa to przede wszystkim dobre projekty wnętrz. Stołeczni architekci zauważyli, że trend bieli zaczyna coraz częściej pojawiać się w wielu realizacjach. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które lubią częste zmiany. Biały jest uniwersalnym kolorem, który pozwala urządzić mieszkanie w kilku różnych stylach. Sama w sobie najczęściej jest kojarzona z czystością, jednak ostateczny odbiór zależy od barw, które z nią zestawimy.

Żeby zostawić sobie duże pole do manipulacji wnętrzem, przy wyborze koloru ścian powinniśmy postawić na najbardziej neutralne barwy. Będą to wszystkie odcienie bieli i szarości, dzięki czemu nasze wnętrze będzie posiadało bazę, która pomoże w szybkich zmianach wystroju. Wybierając kolor mebli, najlepiej zdecydować się na jasny lub wręcz odwrotnie, postawić na jedną dominującą barwę. Wszystko zależy od stylu, jaki będziemy chcieli wprowadzić do naszego pomieszczenia. Jeśli nie jesteśmy od razu zdecydowani na konkretny kierunek w aranżacji wnętrz, wybór białych ścian i jasnych mebli będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli na szybką przemianę wnętrza.

Barwne plamy na bieli

Mając tak przygotowaną bazę, można zacząć bawić się kolorami. Właśnie dzięki temu, że podstawą są jasne barwy, wprowadzenie dodatków pozwoli na całkowitą zmianę charakteru wnętrza. Żeby przełamać uczucie nienagannej czystości musimy wprowadzić kolory, które będą stymulowały nasz umysł. Samo wstawienie roślin sprawi, że we wnętrzu poczujemy się bardziej przytulnie. Ożywienie pomieszczenia to nic więcej, jak dodanie do niego choćby jednego koloru, który skupi na sobie naszą uwagę. Możemy go zestawić z innymi, dbając o ich współgranie. Warszawa i jej projekty wnętrz często zawierają biel w połączeniu z pojedynczym kolorem, które razem tworzą bardzo estetyczne pomieszczenia. W jednym z nich meble i oświetlenie zostały połączone kolorystycznie, dając akcent całemu wnętrzu. Jedno z krzeseł ma kolor czerwony, tak samo jak kilka lamp sufitowych.

Osoby, które lubią zmiany, ale nie dysponują dużym budżetem, będą w swoim żywiole, mogąc co chwila zmieniać wystrój wnętrza, operując jedynie dodatkami. Stanowią one ważne dopełnienie, które sprawia, że pomieszczenie nabiera charakteru. Z łatwością możemy wymienić poduszki, koce lub pokrowce, dzięki którym otrzymamy zupełnie odmienione meble.