Projekty wnętrz z naturalnym kamieniem

Kamień coraz częściej jest stosowany jako ozdoba wnętrz, nie tylko w formie blatów, ale również jako element podłóg i ścian. Taki dodatek odmienia pomieszczenie, ale należy stosować go ostrożnie, aby nie przytłaczał swoją obecnością. Projekty wnętrz, w których go wykorzystano, składają się jednak na wyjątkowe realizacje.

Klasyka w równowadze

W projekcie 81.waw.pl z ukrytym gabinetem w ciekawy sposób wykorzystano klasyczny czarny marmur w połączeniu z białym kamieniem. Ciemnym kolorem zaakcentowano wnękę z wanną w jednej z łazienek. Oprócz zrównoważenia czerni bielą, wprowadzono także drewniane fronty szafek. Aby dobrze wpisać się we wnętrze, umywalka także została wykonana z kamienia.

Wizytówka mieszkania

Po wejściu do mieszkania według projektu pracowni 81.waw.pl od razu wita nas przestronny hol wejściowy z kamienną łupkową podłogą. Jej faktura jest chropowata, a kolor czarny, dzięki czemu pasuje do tonacji pomieszczenia. Matowy wygląd kontrastuje z lakierowaną na wysoki połysk płytą MDF. Największą ozdobą łazienki jest wykonana na zamówienie, duża umywalka z czarnego granitu oraz umieszczone na całej szerokości ściany lustro. Ściany wyłożono białą mozaiką, przełamaną czarnymi kamiennymi płytami z łupka brazylijskiego.

Wydzielenie fragmentu

Klasyczne wnętrze w kolorze bieli i drewna również świetnie łączy się z kamiennymi elementami. W ten sposób w jednym z projektów pracowni 81.waw.pl podkreślono odrębność schodów. Wykonana z kamiennych kafli podłoga komponuje się z resztą wnętrza zarówno kolorystycznie, jak i stylem.

Naturalne materiały

Niektóre projekty wnętrz potrafią mocno zaskoczyć, jak np. to łączące drewno z marmurem. Kamień wykorzystano na podłogach i ścianach w różnych konfiguracjach. W jednej z łazienek kamień stworzył efekt stylowego przepychu. Czarnym marmurem wyłożono ściany i podłogę. Zrównoważono go drewnem, które pokrywa jedną ze ścian oraz bielą prostej ceramiki łazienkowej.