Projekty wnętrz Warszawa – Wewnętrze patio

Projektując dom myślimy przede wszystkim o tym, aby czuć się w nim jak u siebie. Marzymy o ogródku, który można zaaranżować zgodnie z upodobaniami – albo postawić na zieleń i kwiaty, albo na altanki i miejsce do grillowania. Jeśli oczywiście przestrzeń nam pozwala staramy się to połączyć. Niektórzy jednak pragną przenieść trochę zieleni do domu. Takim rozwiązaniem może być wewnętrzne patio.

Rola Patio

Patio przeważnie pełni funkcję wewnętrznego ogrodu. To dziedziniec na świeżym powietrzu, który jest otoczony ze wszystkich stron ścianami. Stanowi prawdziwą oazę zieleni. Znajdując się w samym środku domu staje się jego zielonym sercem.

Zaletą patio powinno być to, aby można było łatwo dostać się do niego z każdego miejsca w domu. Najczęściej otoczone jest ścianami ze szkła. Powoduje to, że w naturalny sposób przenika wnętrza. Jest to rozwiązanie idealne dla miłośników zieleni. Dodatkowo sprawia, że nasz dom zyskuje duszę i trochę magii.

Projekty wnętrz 

Dom Kaskadowy

Przykład wewnętrznego patio znajdziemy w projekcie Domu Kaskadowego. W budynku na wprost drugiego głównego, zarazem widokowego wejścia znajduje się przeszklenie oraz widoczne jest zadaszone wewnętrzne patio. Kolejno możemy przejść do gabinetu. Dalej widzimy większe, zewnętrzne patio z przeszklonymi ścianami i drzewem w środku. Obok umieszczono drugie miejsce na pracownię, a naprzeciwko łazienkę gościnną. Wszystkie wymienione pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie.

Dom Patio

Główne wejście do budynku znajduję się w pęknięciu w zielonej elewacji od strony ulicy. Między częścią dla dzieci, a tą dla rodziców umieściliśmy część dzienną, gdzie ma się toczyć życie rodzinne. Składa się na nią salon, jadalnia oraz kuchnia. Wszystkie te pomieszczenia są otwarte i znajdują się w jednej przestrzeni. Całość ma ok 150 m2. Część dzienna z jednej strony otwiera się na wewnętrzne patio, a z drugiej na wschodnią część działki. Jest to idealnie miejsce do wspólnego spędzania czasu. Poprzez wydzielone strefy dom pozwala na zachowanie prywatności, zarówno młodszych, jak i starszych domowników.

Warto?

Oczywiście. W patio możemy odetchnąć po ciężkim dniu pracy, zasadzić swoje ulubione kwiaty i codziennie cieszyć się ich pięknem, a także urządzić grilla z rodziną i przyjaciółmi. To doskonałe miejsce, w którym możemy odpocząć po ciężkim dniu pracy i naładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami.