Projekty wnętrz dla dzieci – z myślą o przyszłości

Dzieci bardzo szybko dorastają i zmienią im się gusta. Nim się obejrzymy, słodki dziecięcy pokoik stanie się sypialnią nastolatka, w której zamanifestują się jego aktualne zainteresowania. Taki pokój musi jednocześnie pozwalać na skupienie i pobudzenie wyobraźni. Jego projekt powinien być na tyle neutralny, żeby w łatwy sposób można było go dostosować do zmieniających się potrzeb naszego dziecka.

Projektując pokój dziecka musimy przede wszystkim myśleć o spełnieniu jego marzeń. Jednym z nich jest niestandardowe, wyróżniające się łóżko. Najlepiej, żeby nie stało na podłodze i można się było na nie wspiąć po drabince lub linie. Takie atrakcje sprawią, że pokój nie będzie jedynie miejscem snu i nauki, ale i wielu niezapomnianych przygód, przeżywanych w dziecięcej wyobraźni.

Projekty wnętrz pracowni 81.waw.pl posiadają niezwykłe rozwiązania, spełniające wszystkie oczekiwania domowników. W jednym z nich, łóżko w pokoju dziecięcym ustawiono na trzech mniejszych klockach. Jeden służy jako schowek na drobiazgi, w drugim mogą być przechowywane zabawki, a trzeci ukrywa schody, które prowadzą do łóżka. Dzięki temu, wygląda ono jak zawieszone w powietrzu. Wyjątkowy charakter łóżka podkreślono błękitną farbą, która pokrywa wnękę, w której się znajduje.

Wygodne miejsce do nauki

Oczywiście musimy zadbać również o odpowiednie miejsce do nauki. Warto postawić na biurko z możliwością podwyższania nóżek, które będzie mogło „rosnąć” wraz z naszym dzieckiem. Powinno mieć duży blat, który mniejszemu dziecku pozwoli na swobodne rozłożenie kredek, a nastolatkowi na pomieszczenie wszystkich książek i zeszytów. Najlepiej, żeby stało ono możliwie najbliżej okna, ponieważ światło dzienne jest najlepsze do wykonywania czynności, przy których wytężamy wzrok.

Uniwersalne i pojemne meble

Im bardziej neutralne kolory wykorzystamy podczas projektowania, tym bardziej uniwersalną bazę uzyskamy. Pokój o ścianach i meblach w barwach bieli można w zależności od obecnych upodobań dziecka udekorować różnymi dodatkami, które odmienią jego wygląd. W dziecięcym pokoju na półkach staną zabawki i książeczki, a w pokoju nastolatka ozdoby, pamiątki z wyjazdów, zdjęcia czy figurki.

Oprócz tego, musimy pamiętać o zapewnieniu dużej przestrzeni do przechowywania skarbów i zabawek, które muszą mieć swoje miejsce w szafkach. Nie możemy zapomnieć również o ubraniach, które w przypadku, gdy nie mamy garderoby, będą musiały znaleźć się w pokoju dziecka.

 

Dostosowanie wystroju pokoju do wieku dziecka jest niezwykle ważne. Musi się ono czuć w nim komfortowo, co zapewniają dodatki odpowiadające jego obecnym zainteresowaniom. Zatem dobre projekty wnętrz muszą uwzględniać to, że dzieci szybko dorastają i zmieniają im się potrzeby oraz pasje.