Projektowanie wnętrz z kominkiem w salonie

Nic tak nie wpływa na atmosferę wnętrza jak kominek. Nie tylko daje ciepło, ale również sprawia, że całe pomieszczenie jest bardzo przytulne. Mimo tego, że jego obecność nie jest koniecznością, właściciele mieszkań czy domów decydują się na tę ozdobę pomieszczenia.

Wykonując projektowanie wnętrz, pracownia 81.WAW.PL zazwyczaj uwzględnia kominek umiejscowiony w głównej części mieszkania lub domu, czyli w salonie. Takie rozwiązanie może wyglądać niebanalnie dzięki ciekawym sposobom na jego aranżację.

Iluzja ruchu

W projekcie wnętrza „Pod napięciem” architekci wykorzystali narożny kominek do stworzenia iluzji optycznej. Będąc w jadalni i w salonie wydaje nam się, że kominek wysuwa się ze ściany wraz z bryłą, w której został osadzony. W ten sposób przykuwa większą uwagę, mimo że jest oddalony od zestawu wypoczynkowego.

Beton, metal, szkło i ogień

Nic tak dobrze nie równoważy wnętrza z elementami betonu jak kominek. Jednak aby współgrał z resztą wystroju, musiał zostać dostosowany do surowego charakteru mieszkania. Wykorzystano biokominek, z krótką szybą z przodu, który został schowany w betonowej ścianie. Metaliczne panele umieszczone pod i nad nim tworzą kolumnę, dzięki której na pewno nie przeoczymy go przechodząc obok.

Artystyczny ogień

Biokominek daje wiele możliwości aranżacji. W jednym z mieszkań projektu pracowni 81.WAW.PL umieszczono go pod wiszącym na ścianie telewizorem na poziomie podłogi, co wygląda jakby znajdował się tam mały, kontrolowany pożar. Takie rozwiązanie pasuje do całego wnętrza, którego wygląd przypomina galerię sztuki. Kominek wyrastający z podłogi z pewnością można by było zaliczyć do rozwiązań sztuki nowoczesnej.

Funkcjonalna zabudowa

Inspirując się skandynawską architekturą, projektanci ustawili w salonie bryłę, która z jednej strony wychodzi na część wypoczynkową, a z drugiej na korytarz, gdzie staje się częścią schodów prowadzących na piętro. Na ścianie w salonie umiejscowione zostały półki oraz kominek. Całość jest bardzo funkcjonalna i daje dużo miejsca.

 

Projektowanie wnętrz to między innymi dopasowanie wszystkich elementów do jednego stylu, jaki chcemy stworzyć w danej przestrzeni. Kominek jest zazwyczaj głównym punktem domu, który przyciąga spojrzenia gości i gromadzi przy sobie domowników.