Projektowanie wnetrz – podloga postawa kazdego pomieszczenia

Pierwszym elementem, który uwzględnimy zajmując się taką czynnością jak projektowanie wnętrz, jest podłoga. Mamy do dyspozycji wiele różnych materiałów, które w odmienny sposób wpłyną na powstałą atmosferę w domu.

Projektowanie wnętrzto uwzględnienie każdego elementu, w tym podłogi. Najczęściej decydujemy się na podłogę ułożoną z drewnianych desek lub kamiennych kafli. Takie materiały są najbardziej trwałe i dodają pomieszczeniom smaku i elegancji.

Kierunki podłogi

Ułożenie podłogi może optycznie zmienić wnętrze. Linie potrafią wydłużyć albo poszerzyć dane pomieszczenie. W zależności od tego, jakich rozmiarów wnętrzem dysponujemy, możemy sprawić, że będzie większe i lepiej zorganizowane. Do dyspozycji mamy deski i kafle o różnych długościach, przez co wykorzystując np. drewno z krótkich nieregularnych desek wzbogacimy podłogę o różnorodne długości i kolory.

Naturalne drewno

Drewno jest wygodnym materiałem na podłogę, ponieważ jeśli ulegnie zniszczeniu, możemy zainwestować w cyklinowanie z nałożeniem nowej warstwy lakieru. W ten sposób już raz położona podłoga może wyglądać jak nowa, dzięki opiece specjalisty. W zależności od wybranego gatunku drewna nasza podłoga może być bardzo twarda, a przez to trwała i odporna na obicia. Szczególnie jest to ważne przy małych dzieciach, które często rzucają zabawkami, lub kiedy posiadamy zwierzęta, których pazurki rysują drewno. Możemy wybierać spośród wielu gatunków drewna dostępnego na całym świecie – te bardziej popularne będą tańsze, ale są również do dyspozycji te egzotyczne w droższej cenie.

Kamienne płyty

Płytki na podłodze to bardzo dobry pomysł w miejscach, gdzie jest dużo wilgoci, jak kuchnia czy łazienka oraz w przedpokoju, gdzie drewnianą podłogę szybko byśmy zniszczyli drobinkami piasku oraz wodą przyniesioną na butach. Jedynym mankamentem kamienia jest jego chłód w styczności z ludzką skórą. Szczególnie zimą nieprzyjemnie jest chodzić bosą stopą po kaflach, dlatego decydując się na projektowanie wnętrzmożemy uwzględnić ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu chodzenie boso po kamieniu będzie równie komfortowe jak po drewnianych deskach.

 

Projektowanie wnętrzdaje nam możliwość uwzględnienia wszystkiego wcześniej i korekty po zobaczeniu wizualizacji. Decydując się na konkretny rodzaj podłogi musimy dopasować go do stylu całego domu i przyszłych domowników.