Pracownia architektoniczna wyjaśnia rolę luster we wnętrzu

Przestrzeń – to słowo, które można odnieść do każdego projektu pracowni 81.waw.pl. Bez względu na to, czy chodzi o stworzenie wnętrza domu, czy zaadaptowanie już istniejącego mieszkania, architekci potrafią tak zaaranżować pomieszczenia, że zawsze dominuje w nich niezakłócona przestrzeń.

Jest to szczególnie ważne, gdy nasz dom ma być miejscem odpoczynku i relaksu. Przeładowanie formy dodatkami lub niepotrzebnymi zabudowaniami architektonicznymi sprawia wrażenie ciągłego bałaganu, którego nie da się okiełznać. Niestety, nie każda przestrzeń, a szczególnie ta, której ścian nie da się powiększyć, jak ma to miejsce w mieszkaniach, jest w stanie zapewnić nam odpowiedni oddech. Pracownia architektoniczna 81.waw.pl to jednak śmiałe rozwiązania, dlatego w projektach często wykorzystuje się lustra, które w prosty sposób powiększają optycznie wnętrza. Można je wykorzystać w każdym pomieszczeniu i dopasować do każdego stylu. Są uniwersalnym narzędziem, które pomaga wizualnie bawić się rozmiarami dostępnej przestrzeni.

Praktyczny przykład

W projekcie mieszkania W linię pracownia architektoniczna 81.waw.pl wykorzystała lustro weneckie, jako materiał na drzwi od sypialni na końcu korytarza, dając tym samym poczucie nieskończoności. Dzięki takiemu zabiegowi, korytarz ciągnie się bez końca w głąb mieszkania, które byłoby ograniczone, gdyby znajdowały się tam tradycyjne drzwi. Jednocześnie, dzięki temu, że jest to lustro weneckie, sypialnia jest otwarta na korytarz i tworzy z nim większą przestrzeń. Dodatkowo zaprojektowanie otwartej łazienki, do której możemy przejść z sypialni sprawia, że z pozoru niewielkie pomieszczenie ma bardzo dużą przestrzeń.

Duży efekt w małej przestrzeni

Szczególnie ważne są lustra w niewielkich korytarzach i przejściach. Dzięki nim nie mamy klaustrofobicznego wrażenia otaczających nas ścian. Bardzo dobrym wykorzystaniem lustra jest pokrycie nim całej ściany, na której zostają umieszczone meble i np. armatura łazienkowa. Zazwyczaj niezbyt duża przestrzeń łazienki może dostać dodatkowej powierzchni dzięki temu, że w jednej ze ścian odbija się jej wnętrze.

Stylowe dopełnienie

Lustra bardzo często są wykorzystywane jako element dekoracyjny wnętrza. W zależności od charakteru jego ramy, możemy je dopasować do każdego stylu, w jakim chcemy urządzić naszą domową przestrzeń. Również lustro bez żadnych ram stanowi bardzo ciekawą ozdobę. Powinniśmy więc skupić uwagę na lustrach, które posiadają magiczną moc powiększania przestrzeni, o czym pracownia architektoniczna 81.waw.pl doskonale wie i z powodzeniem stosuje w swoich projektach.