Pracownia architektoniczna podpowiada, jak wybrać meble wypoczynkowe do salonu

Salon to centrum każdego domu i mieszkania. Zbiera się tutaj cała rodzina i wspólnie spędza czas na rozrywce i zabawach. Każdy z domowników musi mieć swoje wygodne, ulubione miejsce, dlatego tak bardzo ważne jest, aby meble wypoczynkowe były dobrze rozstawione i pozwalały na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, na co pracownia architektoniczna 81.WAW.PL zwraca uwagę w każdym projekcie.

Rozmiar, ilość i miejsce

Wybierając mebel zawsze kierujemy się wielkością pomieszczenia i naszymi potrzebami. W tym wypadku będzie to liczba domowników, którzy jednocześnie chcieliby przebywać w salonie. Jeśli mamy dużo przestrzeni, bez problemu ustawimy w nim kanapę, dwa fotele i stolik kawowy. Najwygodniejsze będzie ustawienie mebli w literę U, dzięki czemu każdy będzie mógł swobodnie rozmawiać, a dzięki stolikowi, do którego każdy będzie miał nieograniczony dostęp, także grać w planszówki lub rozkoszować się kawą z ciastkiem.

W małym salonie trudniej jest rozstawić cały komplet wypoczynkowy, dlatego pracownia architektoniczna poleca wybrać meble o nieco innym kształcie, takie jak np. narożnik. Jego konstrukcja pozwala na ustawienie mebla w kącie przy dwóch ścianach, gdzie zazwyczaj ciężko jest ulokować coś innego. Do tego możemy dostawić puf, który przy kanapie będzie służył za podnóżek, a stojący swobodnie, odnajdzie się jako dodatkowe miejsce do siedzenia. W ten sposób nawet przy niewielkiej przestrzeni możemy bez przeszkód razem spędzać czas.

Dodatkowe funkcje

Na komfort wpływa ergonomiczny kształt mebla, czyli głębokie siedzisko i dobrze wyprofilowane oparcie. Niektóre fotele mają opcje odchylania oparcia do tyłu i wysuwania dodatkowego podnóżka, dzięki którym odpoczywanie w salonie będzie bardzo komfortowe. Rozkładane meble są bardzo praktyczne, ponieważ w razie potrzeby mogą posłużyć jako dodatkowe miejsce do spania dla naszych gości.

Fotel nie do kompletu

Oczywiście styl mebli wypoczynkowych musimy dopasować do całego wnętrza. Nie musi to być komplet, ponieważ modnym rozwiązaniem jest do neutralnej kanapy dostawić bardziej wyróżniający się fotel, który będzie mocnym i wyjątkowym akcentem w salonie. Takie rozwiązanie pasuje do salonu o każdym rozmiarze, a szczególnie tych mniejszych. Obecnie bardzo popularnym jest odnawianie starych foteli polskich projektantów. Takie perełki z drugim życiem wyglądają bardzo dobrze jako dodatek do salonów, szczególnie w połączeniu z nowoczesnymi minimalistycznymi dodatkami.

 

Pracownia architektoniczna zawsze ma w zanadrzu pomysły jak zaaranżować przestrzeń salonu bez względu na jego wielkość. Każdy projekt może wyróżniać się ciekawymi rozwiązaniami, z naciskiem na funkcjonalność oraz pełne zadowolenie właścicieli.