Pracownia architektoniczna podpowiada, jak połączyć łazienkę z sypialnią

Łazienka obok sypialni to bardzo wygodne rozwiązanie, które w swoich projektach często implementuje pracownia architektoniczna 81.waw.pl. Zazwyczaj do jej wnętrza prowadzi przejście prosto z sypialni, dzięki czemu mamy poczucie wyjątkowego komfortu podczas dbania o higienę. W negliżu nie musimy wychodzić na korytarz i pokazywać się innym domownikom.  

Wiele projektów, które zrealizowała pracownia architektoniczna, zawiera właśnie takie rozwiązanie. Część z nich jest odpowiedzią na potrzeby właścicieli, którzy cenią sobie maksymalną wygodę. Taki pomysł daje wiele możliwości, które przy osobnej łazience nie wyglądałyby tak zjawiskowo.

W jednym ze swoich projektów pracownia architektoniczna 81.waw.pl połączyła sypialnię z łazienką za pomocą ściany z drewnianych paneli, ustawionych pod kątem niczym żaluzje, w wyniku czego światło dziennie z okien sypialni oświetla wnętrze łazienki naturalnym światłem, przy jednoczesnym zachowaniu intymności.

We wnętrzu utrzymanym w odcieniach szarości łazienkę od sypialni oddzielono jedynie przeszkleniem, dzięki czemu oba pomieszczenia zyskują na przestrzeni. Z kolei w innym projekcie łazienkę w ten sposób połączono z garderobą.

W projekcie wnętrza lekko industrialnego najbardziej widowiskowym punktem jest właśnie główna sypialnia z garderobą i łazienką. To jedno pomieszczenie, w którym można wydzielić osobne wnętrza za pomocą przesuwanych drzwi. W ten sposób możemy dowolnie zmieniać wielkość otwartej przestrzeni i zależnie od naszych upodobań odgradzać jedną część od drugiej.

Z kolei w projekcie domu „Biała cegła” wejście do łazienki zostało w nieoczywisty sposób umieszczone za ścianą z biokominkiem, który ogrzewa sypialnię. Takie rozplanowanie łazienki jest ciekawym, a jednocześnie praktycznym, rozwiązaniem, ponieważ ciepło, które przekazywane jest przez tylną ściankę kominka, ogrzewa również łazienkę. Pozbawione drzwi wejście mimo wszystko nie zaburza intymności, bo przysłania je bryła kominka.

Sposobów na nietypową organizację sypialni z łazienką jest wiele. Wszystko zależy od tego, jakie upodobania mają właściciele wnętrza i jaki efekt chcą osiągnąć. Pracownia architektoniczna 81.waw.pl w mnogiej ilości projektów pokazała, że te dwa pomieszczenia mogą w różny sposób ze sobą współgrać, tworząc zarówno spójną przestrzeń, jak i nieco bardziej odgrodzoną.