Pracownia architektoniczna mówi o ciekawych pomysłach aranżacji sypialni

Sypialnia to nasze miejsce odpoczynku i regeneracji po długim dniu. Kojarzy nam się z bezpieczeństwem i beztroską. Przekraczając jej próg powinniśmy zdjąć sobie z barków problemy bieżącego dnia i udać się na relaks. Nie może to być wnętrze, które przytłacza a jednocześnie takie, w którym nic się nie dzieje.

Aby nie było to banalne pomieszczenie z łóżkiem i szafą, warto zastanowić się nad rozwiązaniami architektonicznymi i dodatkami, które dodadzą jej uroku i zwiększą funkcjonalność. Pracownia architektoniczna 81.waw.pl zawsze stara się, aby każde wnętrze nie tylko pasowało do całości, ale również miało elementy wyróżniające i bardzo praktyczne.

Bliźniacze sypialnie w domu

W projekcie domu z białej cegły uwzględniono dwie sypialnie i każda z nich zawiera ciekawe rozwiązania w swojej aranżacji. Jedna z nich to główna sypialnia mieszkańców i ich prywatny pokój. Dominuje w niej minimalizm z drewnianą podłogą i szarymi elementami zabudowy podkreślającymi skosy dachu. Łóżko zostało wpasowane w białą wnękę i wzbogacone białym, grubym zagłówkiem. Bezpośrednio nad nim znajdują się dwie lampy nocne na długich ramionach, których pozycję można dowolnie dostosować. Naprzeciwko łóżka umieszczono biokominek, również wkomponowany w białą wnękę. Głównym oświetleniem w sypialni są kartonowe lampy na suficie, które dodają ciepła surowemu charakterowi pomieszczenia.

Druga sypialnia znajduje się na piętrze domu i jest przeznaczona dla gości. Dominują w niej poziome elementy w postaci LED-owych pasków oraz oświetlenia na suficie. Ściana z zagłówkiem łózka została wykonana z półmatowych paneli w szarym kolorze. Tak samo jak w pierwszej sypialni, tutaj także naprzeciwko łózka znajduje się biokominek ze ścianą wykonaną w ten sam sposób co ta nad łóżkiem.

Sypialnia z akcentem

W projekcie wnętrza z betonową ścianą w industrialnym stylu największą uwagę z dwóch sypialni przykuwa główna z garderobą oraz łazienką. Tak jak w całym domu dominuje tu stonowana kolorystyka, czyli beton i proste kształty. W sypialni znajduje się również kominek, który dla odmiany został obłożony płytami z szarego gresu. Jasne barwy całego wnętrza przełamuje miękki, biały dywan w plamy o ciepłych barwach, który został ułożony u podnóża łózka, tworząc jego przedłużenie. Taki sam dywan znajduje się przy kominku pod krzesłami, pełniącymi funkcję leżaków. Zagłówek łóżka jak i szafki nocne zostały wpasowane w betonową ścianę sypialni. Oświetlenie mocno nawiązuje do industrialnego stylu, ponieważ są to pasy świetlówkowe z widocznymi transformatorami ułożone w geometrycznym układzie.

Przede wszystkim przechowywanie

Małe sypialnie mogą być bardzo funkcjonalne. W jednym z projektów pracownia architektoniczna zdecydowała się na bardzo minimalistyczny wystrój sypialni. Stanęło w niej białe łóżko, ale wyjątkowym elementem są półki składające się na zagłówek. Takie funkcjonalne rozwiązanie jest również bardzo ciekawą dekoracją. Na ścianie naprzeciwko zawieszono w odpowiedzi białą meblościankę z wieloma małymi półkami. W wielu z nich znajdują się pudełka, w których można schować wiele drobiazgów. Między półkami znalazło się również miejsce na telewizor. Jedynym elementem odbiegającym od jasnej kolorystyki są czarne lapy na długich ramionach przymocowane do ściany nad łóżkiem.