Pracownia architektoniczna 81.WAW.PL opowiada o elementach składających się na otoczenie domu

Kiedy decydujemy się na dom, chcemy aby jego otoczenie było miłe dla oka i stało się jego wizytówką. Czasem udaje się nabyć działkę na malowniczym terenie, a niekiedy sami takie odczucie musimy stworzyć. Pracownia architektoniczna przedstawia swoje pomysły na aranżację przestrzeni wokół domu.

Każdy dom z zadbanym ogrodem wydaje się o wiele bardziej atrakcyjny. Powinno być to miejsce, gdzie wspólnie czas może spędzać cała rodzina, dlatego dla każdego jej członka muszą znaleźć się tam ciekawe rozwiązania. Słuchając potrzeb przyszłych mieszkańców pracownia architektonicznazawsze uwzględnia w projektach wyjątkowe pomysły na otoczenie domu.

Podjazd i garaż

Ważnym elementem przed domem jest podjazd z garażem, na który pracownia architektonicznama zawsze ciekawy pomysł. Powinien być nie tylko wygodny dla nas, ale również pomieścić auta naszych gości, a także posiadać dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych narzędzi i sprzętów. Garaż może stanowić odrębny mały budynek lub być wtopiony w bryłę domu. W obu wariantach należy pamiętać, aby jak najmniej rzucał się w oczy i pasował stylem do całej nieruchomości, aby nie przytłoczyć jej wyglądu.

Taras

Dom powinien mieć również taras, na którym znajdą się meble wypoczynkowe, takie jak fotele lub leżaki i stolik, tworzące idealne miejsce na poranną kawę. Dobrze, jeżeli będzie tam miejsce przeznaczone na ognisko lub kominek z funkcją grilla, żeby wspólnie spędzić czas na przygotowywaniu i spożywaniu posiłków oraz ogrzać się podczas chłodniejszych wieczorów.

Plac zabaw

Jak najlepiej wiedzą rodzice, dziecięce priorytety różnią się nieco od tych, którymi kierują się dorośli. Maluchy lubią się bawić, szczególnie na świeżym powietrzu. Dobrym rozwiązaniem będzie niewielki plac zabaw z miejscem do wspinania się, zjeżdżalnią oraz piaskownicą. Dużo radości najmłodszym sprawi domek na drzewie, który będzie ich tajną bazą.

Basen

Dla osób lubiących spędzać aktywnie czas, niezbędny będzie basen, który pracownia architektonicznaczęsto umieszcza w swoich projektach. Jednak decydując się na własne miejsce do pływania, należy zainwestować w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu zawsze będziemy mieli czystą i podgrzewaną wodę. Dodając do tego saunę oraz jacuzzi możemy mieć małe domowe SPA na wyciągnięcie ręki.

Zieleń

Oczywiście nie możemy zapomnieć o najważniejszym elemencie otoczenia domu, czyli o roślinności. Zieleń powinna dominować, co da nam równo przystrzyżona trwa, ale również krzewy i kwiaty, kwitnące o różnych porach roku. Do wyboru odpowiednich roślin możemy zatrudnić ogrodnika, który w zależności od nasłonecznienia i gleby w naszym ogrodzie dobierze idealnie sprawdzające się gatunki.