Nowoczesny dom, projekt blisko natury

Szukając terenu pod swój nowy dom wielu z nas wybiera miejsca oddalone od centrum miast, gdzie nie panuje hałas i zgiełk, a po całym dniu pracy w otoczeniu natury możemy zanurzyć się w lekturze. Pragniemy większego kontaktu z naturą, co wiąże się też z naszą troską o najbliższych.

Projekty pracowni 81.waw.pl są urzeczywistnieniem marzeń przyszłych właścicieli domów. Każda realizacja jest dostosowana do potrzeb mieszkańców oraz otoczenia, w jakim będzie się znajdować budynek.

Dom Las

Nowoczesny dom projekt Dom Las został ukryty pośród sosen. Niestandardowa bryła przypomina wyglądem szerokie pnie dużych drzew, a elewacja jest wykonana z nieregularnych pionowych pasów drewna. Na obu piętrach przeplatają ją duże szyby od podłogi do sufitu. Dzięki temu dom wtapia się w otoczenie i nie przytłacza swoją formą, mimo dwóch kondygnacji i dużego metrażu. Z tyłu domu elewację tworzą tylko duże szyby, dzięki czemu będąc wewnątrz możemy poczuć się, jak gdyby nasz pokój był bezpośrednio ustawiony w samym środku lasu. Jest to dobra propozycja dla osób ceniących sobie ciszę oraz bliski kontakt z naturą. Wejście do domu na pierwszy rzut oka w ogóle nie zostało przewidziane w projekcie, jednak po dłuższej chwili możemy je dostrzec w jednym z drewnianych paneli.

Dom Thermory

Inny projekt pracowni 81.wa.pl, czyli Dom Thermory, również powstał z zamiarem wpisania się w swoje otoczenie, jakim jest Puszcza Kampinoska. Elewacja wykonana jest w większości z drewna, a jego wyjątkową cechą jest możliwość zmiany koloru. Drewno Thermory pod wpływem wilgoci oraz światła słonecznego zmienia barwę z brązowej w szarą, dzięki czemu bryła domu zachowuje się jak prawdziwe drzewo. Obok podestu w części ogrodowej we wnęce domu znajduje się kominek. Korzystając z niego można poczuć się jak na biwakowym ognisku. W tym projekcie również ukryto wejście do budynku, tym razem w białej wnęce. Nowoczesny dom projekt Thermory jest spełnieniem marzeń właścicieli o bliskim kontakcie z naturą i życiu z nią w harmonii.

Wielu architektów inspiruje się naturą, ponieważ ona jako pierwsza zaczęła nam dostarczać doznań estetycznych. Fascynuje nas swoimi kolorami, wyglądem, kształtami i rozwiązaniami, które pozwalają jej przetrwać. Dom, który tworzy z nią całość, jest odzwierciedleniem naszej pierwotnej potrzeby.