Nowoczesne domy – projekty oryginalnych wnętrz

Przy obecnych możliwościach i dostępności przeróżnych materiałów można urządzić oryginalne wnętrze w dowolnym stylu. Wbrew pozorom nie musi odbywać się to ogromnym nakładem finansowym. Wystarczy trochę wyobraźni oraz równowagi między wybieranymi elementami. W jaki sposób pracownia 81.waw.pl poradziła sobie z taką aranżacją? Poniżej przedstawiamy pomysł na nowoczesne domy i projekty wnętrz.

Łączenie wzorów i kolorów

Do uzyskania oryginalnej przestrzeni potrzebny jest odpowiedni dobór wzorów i kolorów. Na pewno nie powinniśmy dopuścić, by jeden kolor dominował we wszystkich wnętrzach, a z drugiej strony nie możemy pozwolić by pomieszczenia były totalnie inne i przestały do siebie pasować. Zawsze musimy wprowadzić element przewodni, jednak w różnym natężeniu. Takim elementem mogą być stonowane kolory lub korespondujące ze sobą faktury tkanin czy materiałów.

W przypadku wnętrza pracowni 81.waw.pl, oryginalność wprowadzają pojawiające się trzy żywe kolory, odznaczające się w stonowanej i surowej przestrzeni. Są to żółty w części dziennej, oraz zielony i niebieski w łazienkach.

W strefie dziennej żółty pojawia się w postaci dodatków, takich jak poduszki i krzesła. Ściany salonu, kuchni i jadalni pasują do siebie odcieniem, lecz są zupełnie inne, jeśli chodzi o fakturę – chropowata betonowa powierzchnia jednej ściany, komponuje się z gładką szarością drugiej, pomalowanej w geometryczne wzory. Kolor żółty jest więc ciekawym akcentem w pozornie surowym wnętrzu.

Jedna z łazienek, w której dominuje odcień niebieski, wyłożona została płytkami przypominającymi szachownicę. Tak nietuzinkowe połączenie gwarantuje efekt oryginalności, a z drugiej strony nie przytłacza. Druga łazienka, utrzymana w odcieniach piasku, zaskakuje symetrycznym sufitem i podłogą w żywym kolorze jasnej zieleni.

Oświetlenie w nowoczesnym projekcie domu

Ciekawy sposób na oświetlenie może stanowić pewną dominantę kompozycyjną we wnętrzu. Warto pomyśleć o układzie rozmieszczenia świateł lub zastosowaniu charakterystycznych lamp. Pracownia 81.waw.pl zaproponowała nietuzinkowe rozwiązanie – w części dziennej na suficie została utkana pajęczyna lamp, która jest ważnym elementem dekoracyjnym.

Pracownia architektoniczna z Warszawy wybiera funkcjonalność

Nowoczesnym rozwiązaniem są meble modułowe, które nie tylko świetnie sprawdzą się na małej przestrzeni, ale będą oryginalnym gadżetem we wnętrzu. Pracownia 81.waw.pl do projektu wybrała modułową kanapę, którą w zależności od potrzeby można przestawić i dopasowywać.

Wykorzystanie każdego miejsca w sposób praktyczny to również element świadczący o pomysłowości i nowatorskim spojrzeniu na urządzanie mieszkania. Jeśli mamy taką możliwość, pod oknami można zaaranżować wygodne siedziska. Innym pomysłem są szafki ukryte w taki sposób, że stanowią element ściany. Wpływa to na estetykę całego wnętrza.

Oryginalne rozwiązania we wnętrzu należy dobierać z umiarem, jednocześnie pamiętając, że pomieszczenie musi być przede wszystkim przytulne dla domowników. Możemy stawiać na odważne kolory, wzory i dodatki – ważne jednak, by nie tworzyły odrębnych bytów, a kompozycyjnie wspomagały całe wnętrze.