Czym charakteryzują się niebanalne projekty wnętrz wg pracowni 81.WAW.PL?

Projekty wnętrz, które tworzy pracownia 81.WAW.PL, to przede wszystkim śmiałość, czyli połączenie odwagi z poczuciem estetyki. Najważniejsze jest utrzymywanie wszystkich realizacji w szeroko rozumianej elegancji i harmonii.

Pomysł

Każdy architekt ma coś w sobie z artysty – z przysłowiowych 4 ścian tworzy arcydzieło. Nie jest to tylko pokaz sztuki, ale i wysokiej użyteczności każdego pomieszczenia. Projekty wnętrzzaczynają się od ustalenia podstawowych parametrów domu lub mieszkania, takich jak metraż czy orientacja geograficzna, która jest bardzo ważna do określenia w której części i o której porze będzie dochodziło światło dzienne. Następnie należy ustalić jaką wizję mają właściciele nieruchomości, jaki prowadzą styl życia oraz jakie mają gusta. W tym momencie przed architektami stoi duże wyzwanie, by zaaranżować przestrzeń tak, aby odpowiadała w pełni mieszkańcom, a jednocześnie, żeby była odpowiedzią na panujące trendy. Często zdarza się tak, że pomysł klienta nie odnajdzie się dobrze we wnętrzu i warto spróbować przekonać go do modyfikacji swoich założeń. Decydując się na powierzenie projektu domu czy mieszkania specjalistom należy liczyć się z tym, że architekt musi mieć wolną rękę w niektórych aspektach i warto zaufać jego doświadczeniu.

Sztuczki i triki

Projekty wnętrzpracowni 81.WAW.PL zawsze pełne są wyjątkowych rozwiązań. Realizacja mieszkaniaW linięjest jednym z przykładów. Do powiększenia przestrzeni architekci w nietypowy sposób wykorzystali lustra. Z dużej tafli stworzyli drzwi do sypialni z ukrytą klamką w postaci kawałka sznurka. Pokój ten znajduje się na końcu korytarza, dlatego stojąc na jego początku można odnieść wrażenie, że nie ma on końca. Lustra znajdują się też w samej sypialni i łazience, dając poczucie znacznie większej przestrzeni i nadają wnętrzu tajemniczości. Do optycznego powiększenia mieszkania przyczyniło się również oświetlenie, a dokładnie LED-owe pasy, które nie tylko wyznaczają kierunki, ale nadają poczucie nieskończoności, ciągnąc się przy ścianach, suficie i podłodze.

Nowe zasady

Jeżeli chcemy mieć niepowtarzalne wnętrze, muszą w nim znaleźć się wyjątkowe rozwiązania. Nieszablonowe wykorzystanie materiałów może okazać się receptą na sukces. Jak w przypadku projektu Biel i drewno, gdzie poręcz spiralnych schodów została stworzona z lekkiej, ażurowej białej konstrukcji. W ten sposób uzyskano prześwitujące wykończenie oraz niebanalną dekorację. Dzięki takiemu zabiegowi, schody idealnie komponują się z całym wnętrzem i nie dominują w nim. Takie wyjątkowe pomysły składają się na projekty wnętrzarchitektów z pracowni 81.WAW.PL.