Architektura wnętrz z kubikiem

Bardzo ciekawym rozwiązaniem na odcięcie pewnych obszarów pomieszczenia jest przedzielenie ich funkcjonalnym kubikiem, który może służyć także jako miejsce do przechowywania rzeczy.

Kubik to sześcian, który w łatwy sposób można zaimplementować w wielu projektach, czego przykładem jest architektura wnętrz pracowni 81.waw.pl. Jest to bardzo nowoczesny sposób na wydzielenie części pomieszczenia lub po prostu zastąpienie nim tradycyjnego mebla. Odnajduje się bardzo dobrze w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego przeznaczenie. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów na wykorzystanie tej bryły.

Łazienka

W jednym w projektów nowoczesnego mieszkania architekci wykorzystali kubiki do wstawienia ich we wnękę i umiejscowienia w jednym z nich umywalki, podczas gdy drugi służy jako niższa półka obok niej. Dzięki temu uzyskano o wiele lżejszą konstrukcję, która jest dodatkowo bardzo minimalistyczna i zaskakuje prostą formą. Jest to bardzo równoważące rozwiązanie, ponieważ w łazience przewagę stanowią kolory, niebieska wnęka i czarno białe kafelki ułożone w szachownicę na dwóch przeciwległych ścianach. Dają one już tak wyrazisty efekt, że wprowadzenie innej formy mebla niż kubiki mogłoby sprawić przeładowanie pomieszczenia.

Salon

Architektura wnętrz, pozwala na zastosowanie wielu sztuczek w pomieszczeniach. Podstawowym elementem mieszkania z ukrytym gabinetem jest drewniany kubik pośrodku części dziennej. Bryła jest bardzo funkcjonalna, ponieważ z jednej strony pełni rolę szafy, zaś z drugiej strony korytarza jest wnęka, która służy jako siedzisko, pod którym znajduje się szafa na buty. Główną funkcją kubiku jest to, że jego ścianka wychodząca na salon składa się z rozsuwanych paneli. Dzięki temu można w nim skryć gabinet, gdy chce się mieć więcej spokoju lub rozsunąć ściankę, jeśli chcemy zyskać na przestrzeni.

Sypialnia

Kubiki w sypialni służą głównie do przechowywania rzeczy i takie też zastosowanie dla nich wybrali architekci w projekcie pokoju dla małej Natalii. Dolną część zabudowy z kubików stanowi ażurowy regał z otwartymi półkami, do których dziewczynka ma swobodny dostęp. Środkowy element to szafa, gdzie znajdują się drążki i półki na ubrania. Ta część zabudowy została podniesiona i przesunięta na taką wysokość, żeby pod spodem swobodnie zmieściło się pianino, na którym Natalia zaczyna naukę gry. Najwyższy z kubików jest umieszczony znacznie wyżej i jest przeznaczony głównie do przechowywania pościeli lub sezonowej garderoby.