Architektura wnętrz w Warszawie, czyli jak oddzielić w mieszkaniu strefę pracy od strefy prywatnej

Mieszkanie w wielkim mieście jest wygodne ze względu na rozbudowaną komunikację i łatwą dostępność lokali usługowo-handlowych. Urządzenie swojego lokum musi być jednak zaplanowane w zgodzie ze stylem życia, jaki wiodą mieszkańcy. Jak wiemy, w stolicy zawsze życie toczy się szybko i odpoczynek jest najbardziej wartościową rzeczą, na który każdy chce sobie pozwolić. Urządzając mieszkanie powinniśmy kierować się również trendami, które sprawią, że przestrzeń, w której mieszkamy nabierze odpowiedniego klimatu.

Najważniejszy czas z bliskimi

Organizując przestrzeń wspólną, którą najczęściej jest salon, musimy zadbać o to, żeby ta przestrzeń nie mieszała się z żadnym z innych pomieszczeniem. Wyraźne oddzielenie miejsca, w którym spotykamy się po pracy sprawi, że będziemy mogli skupić się na przyjemnym spędzaniu czasu z bliskimi i nie będą nas rozpraszały rzeczy dookoła, związane na przykład z obowiązkami.

Praca w domu

Praca zdalna jest coraz bardziej powszechną formą współpracy z firmą. Pozwala na wykonywanie zadań z domu, co jest dużym ułatwieniem, ale może też mieć swoje minusy. Problemem w takim przypadku może być brak całkowitej koncentracji na zadaniu przez rozproszenie otoczeniem, które przywodzi na myśl głównie odpoczynek. Kanapa i stolik kawowy nie będą dobrym miejscem na pracę, a wręcz przeciwnie, ponieważ później będą one kojarzyły nam się z obowiązkami, zamiast z relaksem. Najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie części mieszkania, która będzie stanowiła nasz gabinet. Wystrój tego miejsca powinien być spójny z resztą mieszkania, tak żeby tworzył jego część, ale na tyle wyraźnie oddzielony, żeby mieć poczucie odrębności.

Funkcjonalność przede wszystkim

W jednym ze swoich projektów pracowania 81.waw.pl wprowadziła rozwiązanie w postaci ustawienia w części dziennej drewnianego prostokąta z rozsuwanymi panelami. Z jednej strony odgradza on przedpokój, tworząc miejsce do pozostawienia swoich rzeczy po wejściu do domu, a z drugiej jest to wejście do domowego biura prosto z salonu. Takie połącznie sprawia, że każda strefa domu jest jasno wyznaczona, ale jednocześnie mieszkanie nie traci na przestronności. Kiedy nie pracujemy w naszym gabinecie, możemy po prostu rozsunąć równoległe do siebie ściany z paneli i cieszyć się większym salonem.

Nowoczesność w pełnym wydaniu

Architektura wnętrz w Warszawie to połączenie trendów, stylu życia i użyteczności w każdym pomieszczeniu. Zachowanie tych trzech elementów to podstawa dobrego samopoczucia przyszłych domowników. Zaprojektowanie i urządzenie mieszkania muszą dać w pewnym stopniu ponadczasowy efekt. Remont całego wnętrza to duże przedsięwzięcie i nie jest łatwo wykonywać go co rok, starając się nadążyć za zmieniającymi się trendami. Każdy projekt powinien więc je wyprzedzać, a zastosowane rozwiązania muszą być bazą, do której dodatki w łatwy sposób dostosują wygląd wnętrz do obowiązującej mody.

Nasze mieszkanie to nie tylko miejsce, w którym spędzamy wieczory i noce. Jest to również przestrzeń do wspólnego spotykania się z bliskimi oraz do pracy. Przed każdym projektem należy zastanowić się nad sposobem spędzania czasu wolnego, jaki preferujemy. To przesądzi o tym, czy powinniśmy mieć na przykład większą sypialnię, salon czy może dodatkową przestrzeń na gabinet.