Architektura wnętrz w stylu skandynawskim

Skandynawia charakteryzuje się wyjątkową filozofią życia, której odzwierciedlenie można znaleźć również w takiej dziedzinie jak architektura wnętrz. Można ją opisać jako połączenie estetyki, swobody codziennego życia i odpoczynku. Spokojna kolorystyka, proste kształty, naturalne drewno oraz surowe wnętrze z przewagą bieli i brązu tworzą bezpretensjonalną i uniwersalną aranżację.
Coraz częściej powstają wnętrza inspirowane Skandynawią, stylem życia jej mieszkańców oraz krajobrazem. Symbolizuje wszechobecny spokój i szczęście jakie może nam dać rodzinny dom.
Prostota form
Nawiązaliśmy do skandynawskiego stylu w projektowaniu wnętrza w polskim Karczewie. Zależało nam na stworzeniu przestronnych pomieszczeń, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wybranie bieli, która nie przytłacza przestrzeni. Drewno natomiast daje ciepły akcent, który sprawia, że całość staje się bardziej przytulna. Wbrew pozorom chłodne skandynawskie aranżacje mogą tworzyć wygodne, spokojne i rodzinne wnętrza.
Ciepła Skandynawia
Dom ma luźno nawiązywać do skandynawskiego stylu, co uzyskaliśmy stosując stonowaną kolorystykę i proste, klasyczne bryły. W całym wnętrzu króluje biel, a stalowe, czarne i szare dodatki uzupełniają całość, tworząc elegancki klimat. Jednak to wnętrze jest jednocześnie bardzo przytulne, dzięki licznym drewnianym elementom, które ocieplają surową kolorystykę. Taka równowaga zapewnia efekt modnej przestrzeni, w której chętnie spędzamy czas z rodziną i znajomymi.
Skandynawskie wnętrze to równowaga między użytecznością i przytulnością. W takim miejscu każdy czuje się dobrze, dzięki prostocie elementów składających się na całość.