Architekci wnętrz przyszłości, czyli futuryzm w mieszkaniu

Futuryzm to nurt zakładający odrzucenie tego co tradycyjne i spojrzenie w przyszłość w celu odnalezienia nieznanych obecnie form i kształtów. Swoje miejsce znalazł również w architekturze. Właśnie w tym stylu utrzymany jest jeden z projektów, który stworzyli architekci wnętrz z pracowni 81.waw.pl.

Obecnie futuryzm nie wiąże się z jednoznacznym odrzuceniem wszystkich dotychczasowych rozwiązań. Odpowiednia implementacja w domowym wnętrzu niektórych elementów, kojarzonych ze stylem przyszłości, może okazać się bardzo efektownym rozwiązaniem.

Pojazd z przyszłości

Dominującą cechą pomieszczenia, jakie zaprojektowali architekci, są obłe kształty. To one sprawiają, że wygląd mieszkania nawiązuje do futuryzmu. Nie tylko meble wpasowują się w ten styl, w ten sposób poprowadzono również krzywe linie świateł na suficie i ścianach. W połączeniu z wszechobecną bielą dają wrażenie, że znajdujemy się w kosmicznym pojeździe, gdzie do kolejnych pomieszczeń kierują nas świetlne linie. Takie rozwiązania nie są zbyt często spotykane ze względu na to, że wydaje się, że wnętrze będzie zawsze wyglądać tak samo. Jednak dzięki bieli mamy duże pole do zmian, jeśli aktualny wygląd nam się znudzi. Wystarczy poeksperymentować z dodatkami w różnych kolorach i odcieniach, a każde z pomieszczeń zmieni swój charakter.

W obu łazienkach możemy odpocząć od obłych form, ponieważ króluje tam kanciaste wykończenie. Ceramika łazienkowa jest w kształcie prostokątów, a pomieszczenie oświetlają pionowe i poziome odcinki LED-ów. Prysznic w jednym z pomieszczeń jest wyłożony czarno-białą mozaiką, która wygląda, jakby małe czarne kafelki imitowały spadające krople deszczu.

Dziecięcy charakter w futurystycznych kształtach

Wnętrze wcale nie wydaje się chłodne i nieprzyjemne. Co prawda dominuje w nim biel, beton i stal, jednak takie elementy jak kominek, ciepła barwa sztucznego światła czy kolory w sypialniach dla dzieci sprawiają, że wnętrze jest nowoczesne, a zarazem przytulne. Architekci wnętrz zaprojektowali pokój dla dziewczynki w jasnej kolorystyce, z dodatkami pudrowych odcieni kolorów, w chłopięcym dominuje zaś intensywna zieleń. Głównym elementem, który przykuwa uwagę, są szafki ułożone z kwadratów. Niektóre z nich są zamknięte, inne otwarte, a w części jest półka. Oba pokoje różnią się ustawieniem biurek. W pokoju dla dziewczynki niezbędne było stworzenie większej przestrzeni, dlatego przedłużono kwadratowe szafki aż do ziemi, a w dolnej części przedzielono je na szuflady. W związku z tym biurko należało ustawić pod oknem, a nie tak jak w pokoju chłopca pod ścianą z szafkami.

Mimo dominującego minimalizmu, pokoje dzieci mają swój odrębny charakter, który łatwo można zmienić samymi dodatkami. Architekci wnętrz z pracowni 81.waw.pl wiedzą, jak połączyć upodobania każdego z domowników, szczególnie gdy są to dzieci.