Architekci wnętrz – jak wybrać?

Projektowanie to tworzenie. Zaczyna się od idei i pomysłu, następnie przechodzi w niezwykłe aranżacje i tworzy indywidualne rozwiązania. Jako pracownia architektoniczna zawsze rozpoczynamy prace od rozmowy z zainteresowanym. W końcu to dla niego tworzone jest wnętrze. Dlatego kluczem współpracy jest znalezienie wspólnego języka.

Dlaczego warto wybierać architektów? Mówi się, że mają innowacyjne podejście do tematu aranżacji wnętrz. Próbują różnych rozwiązań projektowych oraz lubią eksperymentować. Doświadczone pracownie i architekci mają także utartą ścieżkę swojej pracy i wyróżniki, które tworzą ich charakter. Często stosują wykorzystane wcześniej metody, co pozwala na przewidzenie efektu pracy.

Ale nie zawsze…

Staramy się połączyć naszą wizję z oczekiwaniami inwestora w jedną spójną całość, którą będzie charakteryzowała wysoka estetyka. Niekiedy przyszłego użytkownika trzeba po prostu przekonać do nietypowych rozwiązań, których wcześniej nie widział. Jest to normalne zachowanie, ponieważ zazwyczaj boimy się tego co nowe i nieznane. Jednak później okazuje się, że była to bardzo dobra decyzja. Popierani zdaniem obecnych klientów, od których już nie raz usłyszeliśmy, że to dobrze, że upieraliśmy się przy danym pomyśle stawiamy na naszą wizję połączoną z życzeniami inwestora. Niektóre rozwiązania dla nas architektów są oczywiste, a inwestor dopiero po zobaczeniu ich na żywo może stwierdzić, że to właśnie chciał osiągnąć.

Czasami zdarzają się jednak sytuacje, kiedy inwestor mówi, że lubi odważne projekty. Kiedy natomiast zaproponujemy bardzo nowoczesny budynek, niekiedy okazuje się on za bardzo „odważny” i przerasta oczekiwania przyszłego użytkownika.

Architekci wnętrz – jak więc wybrać?

Aby wybrać odpowiednią pracownię architektoniczną, tak aby nie mieć zawodu po remoncie i cieszyć się wymarzonym wnętrzem należy poznać obowiązki i zakres prac odpowiedniego architekta, a także sposób działania całej pracowni.

Wybór uzależniony jest także od przeznaczonego budżetu. Projekt domu, jak i wnętrza powinien być dokładnie przeanalizowany i przemyślany. Przed udaniem się do specjalisty warto np. podpytać znajomych, którzy niedawno korzystali z usług pracowni o rzeczy, które nam się spodobały lub dokładnie obejrzeć realizacje, które są dostępne w internecie.

Warto pamiętać, że architekci wnętrz mogą przygotować nam od początku do końca indywidualny projekt domu. Możemy też wykupić już gotowy i pod czujnym okiem profesjonalisty wprowadzić zmiany, które chcemy.